Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Caledonian Canal

Lochnesská příšera Buďte připraveni na kouzelnou plavbu po nádherném Kaledonském kanálu (Caledonian Canal), nepochybně nejimpozantnější vodní cestě ve Skotsku....

Lochnesská příšera Buďte připraveni na kouzelnou plavbu po nádherném Kaledonském kanálu (Caledonian Canal), nepochybně nejimpozantnější vodní cestě ve Skotsku....

Lochnesská příšera

Buďte připraveni na kouzelnou plavbu po nádherném Kaledonském kanálu (Caledonian Canal), nepochybně nejimpozantnější vodní cestě ve Skotsku. Poplujete přes jezero Loch Ness, domov nejznámější sladkovodní příšery na světě, kolem ostrůvků méně hlubokého Loch Oich a přes divoké Loch Lochy, podél úpatí nejvyšší hory Británie Ben Nevis. Po cestě si užijte vodní radovánky v zábavním parku Great Glen Water Park. Poznejte místní způsob života v Clansman Centre ve Fort Augustus, jedné z nejmalebnějších vesnic na trase.

Výprava za delfíny

Navštivte Drumnadrochit – středisko pozorování jezerních příšer na Loch Ness a základnu pro výlety na ponících. Prohlédněte si hrad Urquhart, tyčící se nad okrajem jezera Loch Ness a najděte si čas na Inverness, kde můžete vyrazit na výpravu za delfíny do zátoky Moray Firth a dokonce si zde nechat na zakázku ušít vlastní kilt! Vraťte se poté přes Gairlochy a kaskádu zdymadel Neptune's Staircase v Banavie s výhledem na Atlantik a Fort William, kde končí jedna z nejhezčích evropských turistických cest West Highland Way.

Neomezené možnosti sportování

Na březích podél trasy si můžete vypůjčit kanoe, windsurfing, plachetnici nebo vodní lyže – Skotský Highland má pro každého něco. Vydejte se pozorovat orly, na horskou túru nebo na výlet v sedle poníka, nebo šlápněte do pedálů a vyrazte po cyklostezkách podél kanálu. Rybáři určitě stráví den muškařením lososů na řece Oich nebo lovem na třpytku na Loch Ness; můžete si najmout „ghillieho" neboli průvodce na ryby, který vám poradí a pomůže. V Banavie se vydejte na gondole nahoru do Anoch Mor vedle hory Ben Nevis a pokochejte se skvostnou scenérií. 

Cyklostezka World Downhill Mountain bike track

Čeká na vás infocentrum Mountain Discovery Centre a cyklostezka World Downhill Mountain bike track; tady sjíždíte z kopce na vlastní nebezpečí! Pro fanoušky Harryho Pottera vyhraďte kouzelný den jízdou ve vlaku po železnici West Highland Railway – jedné z nejúchvatnějších vyhlídkových železničních tras na světě, po které jezdil i Express do Bradavic! Ať se rozhodnete plout kdekoliv, buďte si jisti, že ve venkovských restauracích ochutnáte výbornou kuchyni – lososa, zvěřinu a místní speciality. Nepromarněte příležitost ochutnat i plněný ovčí žaludek „haggis" a vše zakončete sklenkou jemné whisky!


Laggan - Banavie - Fort Augustus - Laggan

Délka výletu:
4 dní | 65 km
Typ plavby:
Tam a zpět
Počet zdymadel:
12

Plavte se kanálem Caledonian a poznejte opravdovou krásu a příchuť skotských Highlands. Nenechte si ujít jezero Loch Oich a úžasné vodní atrakce v zábavním parku Great Glen Water Park.

Detail Nezávazně rezervovat

Laggan - Inverness - Banavie - Laggan

Délka výletu:
7 dní | 193 km
Typ plavby:
Tam a zpět
Počet zdymadel:
24

Plavba po kanálu Caledonian vám dá ochutnat pravou Vysočinu. Prohlédněte si památky v Loch Oich a navštivte obrovský park vybavený vodními sporty Great Glen Water Park.

Detail Nezávazně rezervovat

Sledujte nás