Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Polsko

Polsko

Více než 2 000 navzájem propojených jezer obklopených divokou přírodou a přístavními městečky.

Více než 2 000 navzájem propojených jezer obklopených divokou přírodou a přístavními městečky.

  • Mazurská jezera

    Mazurská jezera

    Mazury - kraj tisíců jezer je rájem pro lodě. 25 velkých jezer propojených kanály, řekami a zátokami nabízí všechno. Navíc je z ČR opravdu kousek.

  • Pomořské vojvodství

    Pomořské vojvodství

    Pomořské vojvodství: Malé Holandsko Vyražte do okolí města Gdaňsk, metropole severního Polska. Gdaňsk leží na řece Visle u břehů Baltu. Gdaňsk je přístavním městem s téměř 500...

Země tří tisíc jezer je rájem pro všechny milovníky vody. Na 25 velkých jezer propojených kanály, řekami a zátokami nabízí všechno, co si nadšenec do lodí může přát. Obytné říční lodě jsou i v Polsku součástí životního stylu. Přitom je tento kraj pro nás stále poměrně neznámým, i když je snadno dosažitelným. Je tady pro každého něco – plavba, rybaření, pěší turistika, památky, sledování ptáků a mnohem více. Nemůžeme dostatečně zdůraznit úchvatnou scenérii a krajinu tohoto regionu.

Místní tato jezírka nazývají „nebeské oko“, protože odrážejí modř oblohy, která se rozlévá v jejich smaragdově zelených vodách. Samotná krajina je mírně zvlněná s několika kopci o nadmořské výšce až 300 metrů. Mazurská města a vesnice jsou charakteristická poklidnou atmosférou a dlážděnými ulicemi, které lemují řady stromů. Pro účely plavby jsme toto rozlehlé území rozdělili do dvou menších regionů - jezerních oblastí:

Jižní část a jezero Śniardwy

Jižní oblast, kam patří i Mikolajki, často označovaná jako mazurské Benátky, je v létě plná lodí a má mimořádně kouzelnou promenádu. Tato oblast je obecně rovinatější s více písčinami, nabízí také nádhernou noční oblohu bez světelného znečištění. Jezero Śniardwy o rozloze 114 čtverečních kilometrů je téměř stejně velké jako Müritz a po kanálu Jeglinski se dostanete do městeček Pisz či Wierzba.

Severní část a jezero Mamry

Severní jezera, včetně jezera Mamry o rozloze 104 čtverečních kilometrů, jsou obklopena smíšenými lesy a úrodnou půdou. Není divu, že si zde pruská šlechta stavěla svá velkolepá sídla. Centrem regionu je město Giżycko, které je považováno za hlavní město vodních sportů a jeho základy se datují až do roku 1340, kdy ho založili křižáci.

Gdaňsk a okolí

Základna Rybina nacházející se nedaleko Gdaňsku bude Vaším výchozím bodem pro poznávání Pomořského vojvodství. Na území tohoto vojvodství naleznete unikátní trojměstí - Gdaňsk, Gdyně a Sopoty, kromě toho je zde nádherná příroda, o čemž svědčí velké množství chráněných území, a mnoho historických památek. Tato část Polska bývá též někdy nazývána "Malé Holandsko". Ochutnejte pirohy, bigos, žurek či čerstvé ryby připravené na milion způsobů.

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 848 736 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás