Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Woubrugge - Amsterdam - Edam - Alkmaar - Zaandam - Haarlem - Lisse - Woubrugge

Woubrugge - Amsterdam - Edam - Alkmaar - Zaandam - Haarlem - Lisse - Woubrugge

  •  Počet zdymadel: 4
  •  Doba výletu: 7
  •  Typ plavby: Okružní plavba
  •  Délka plavby: 180
Na bezpočetných vodních cestách objevíte pravý "flér" Holandska: města, vesnice, větrné mlýny a kanálové mosty zrcadlící se v třpytivé vodní hladině. Zde můžete zažít atmosféru či kontrasty tak, jak je známe z maleb starých holandských mistrů.

Nezáleží, zda v pohostinném café, terase na břehu kanálu anebo v buticích, často skrytých ve sklepení starých obchodních domů Utrechtu nebo Amsterdamu - všude potkáte veselý holandský způsob života.

Holandsko je ideální zemí pro cykloturistiku, tedy pokud hledá relaxační způsob této dovolené. Není zde téměř žádné převýšení, pohodlně se tedy dostanete kamkoli jen budete chtít. Specialitou Holandska jsou místní jízdní kola, která jinde nenajdete. Mají široké sedlo a vysoká řídítka, abyste na kole mohli sedět pěkně rovně. Holandské cyklostezky jsou perfektně značené bíločervenou barvou, na křižovatkách jsou umístěny i speciální semafory. Pokud se rozhodnete prozkoumávat Holandsko na kole, pojedete krásnou venkovskou krajinou s vodními hrázemi, historickými vesničkami a třeba si i po cestě nakoupit čerstvé sýry.

Sledujte nás