Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Loosdrecht - Amsterdam - Edam - Uitgeest - Amsterdam - Aalsmeer - Kager Plassen - Katwijk - Alphen - Gouda* - Oudewater - Utrecht - Loosdrecht

Loosdrecht - Amsterdam - Edam - Uitgeest - Amsterdam - Aalsmeer - Kager Plassen - Katwijk - Alphen - Gouda* - Oudewater - Utrecht - Loosdrecht

  •  Počet zdymadel: 15
  •  Doba výletu: 10
  •  Typ plavby: Okružní trasa
  •  Délka plavby: 250

Na bezpočetných vodních cestách objevíte pravý "flér" Holandska: města, vesnice, větrné mlýny a kanálové mosty zrcadlící se v třpytivé vodní hladině. Zde můžete zažít atmosféru či kontrasty tak, jak je známe z maleb starých holandských mistrů. 

Nezáleží, zda v pohostinném café, terase na břehu kanálu anebo v buticích, často skrytých ve sklepení starých obchodních domů Utrechtu nebo Amsterdamu - všude potkáte veselý holandský způsob života.

Více severně u Edamu naleznete krajinu plnou větrných mlýnů a divoké přírody. Směrem k jihu přibývají zvedací mosty a zátopové valy.

* Kanál mezi Goudou a Utrechtem a kanál mezi Edamem a Volledamem je otevřen každý den od 16.4. do 15. 10. Mosty a zdymadla na ostatních kanálech jsou zavřeny o nedělích od 15.4. do 16. 10. 

 *  Ve Vechtu a v Loosdrechtu jsou zdymadla otevřena každý den od 1. 4. do 1. 11.

Některá zdymadla a zvedací mosty jsou zpoplatněna: zdymadla 4 - 6 €, mosty 0,5 - 2 €. Stále více mostů je automaticky ovládaných a bez poplatku. Maríny si účtují poplatky za kotvení a služby.

Sledujte nás