Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Brienon / Auxerre a zpět

Brienon / Auxerre a zpět

  •  Počet zdymadel: 24
  •  Doba výletu: 5
  •  Typ plavby: Tam a zpět
  •  Délka plavby: 62

Nacházíte se na hranici mezi Nivernais a Burgundskem. Tuto lokalitu činí atraktivní mj. i blízkost Paříže (cca 2,5 hod). K zastávce lákají četné historické vesničky a města, zátočiny 3 vodních cest, skály a lesíky. Nenechte si ujít krásy starodávného Auxerre nebo Mailly-le-Chateau  se zajímavým skalním výběžkem. Nabízí se zde možnosti k rybaření i k lezení po stěnách Saussois.

Canal du Nivernais:

- výstavba kanálu proběhla v letech 1783 – 1842, spojuje řeky Loire a Seine a bývá nazýván nejkrásnější z francouzských říčních cest.

Můžete plout z Brienonu, z Joiny, příp. z Corbigny k jihu, směr Loire: klidným krajem pastvin se stády bílého skotu Charolais a podél historických vinařských vesniček (např. Irancy).

Můžete zavítat do historického Joigny s vyhlášenou gastronomií na řece Yonne.

Nenechte si ujít návštěvu města Auxerre s katedrálou, bazilikou a s typicky burgundskými domy se zlacenými cihlami, přiblížíte se městu Vézelay - výchozímu bodu potníků do Compostelly, uvidíte též působivé tunely La Colancelle ústící u 16 dobových zdymadel, středisko vodních sportů Etang de Baye, zámek Chatillon-en-Bazois a středověké Decize obklopené Loirou.

Sledujte nás