Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Gray - Corre - Gray

Gray - Corre - Gray

  •  Počet zdymadel: 30
  •  Doba výletu: 7
  •  Typ plavby: Tam a zpět
  •  Délka plavby: 200

Řeka Saona představovala vždy důležité spojení střední a jižní Evropy. Spolu s přilehlými kanály vytváří síť vodních cest vhodných k plavbě. Na horním toku, mezi městy Corre a St.-Jean-de-Losne, protéká řeka úzkými údolími mezi zaleněnými kopci a šťavnatými pastvinami. Počítejte zde s několika málo zdymadly a dvěma tunely. Dobré kotvící i nákupní příležitosti můžete čekat v Port-sur-Saone, níže po proudu následují další malebná městečka Scey-sur-Saone a Ray-sur-Saone. Pro Franche-Comté typický gotický styl naleznete v městečku Gray, které se pyšní mj. basilikou Notre-Dame. Z kotviště pod vrbami v Mantoche vede ulička přímo do pěkného města. Od St.-Jean-de-Losne je řeka stále širší a nabývá charakter kanálu.

Canal de la Marne à la Saône

U obce Pontailler odbočuje kanál de la Marne à la Saône od řeky na západ. Tento 224 km dlouhý kanál (bohatý na zdymadla) vede osamělým údolím Vingeanne a téměr 5 km dlouhým tunelem až k pevnosti Langres. Kanál je splavný až k Vitry-le-François, kde se setkává s kanálem Rhein-Marne (Alsasko/Lotrinsko). 

Canal des Vosges

Na severu Franche Comté vtéká Canal des Vosges přímo do Saony. Protéká rozeklaným a strmým údolím Coney a vogézskými lesy, až k Fontenoy-le-Château. Milovníci zdymadel si zde přijdou na své: mezi Corre a Epinalem čeká 60 zdymadel včetně "zdymadlových schodů". Malým postranním kanálem připlujete do Epinal.

Pro plavbu na této trase nepotřebujete žádné oprávnění k řízení lodi.

Sledujte nás