Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Finsko

Finsko

Severská země, kde si můžete během plavby odskočit do sauny či do panenské přírody některého z národních parků nacházejících se na území zvaném Lakeland.

Severská země, kde si můžete během plavby odskočit do sauny či do panenské přírody některého z národních parků nacházejících se na území zvaném Lakeland.

  • Jižní a Severní Savo

    Jižní a Severní Savo

    Blyštivá jezera, národní parky a finská sauna Finové jsou známí tím, že si dokážou zpříjemnit i velice sychravé dny návštěvou sauny či popíjením alkoholického nápoje sahti,..

Poznejte, že pověstná finská uzavřenost už úplně neplatí a objevujte krásy této severské republiky. Rádi bychom Vám představili region známý též jako Lakeland, v tomto regionu v centrální části Finska je většina zemského povrchu pokryta křišťálovými jezery. Právě tady najdete vše pro Finsko tak typické, zde se zrodila finská identita.

Jižní Savo

Zavítejte do provincie jižní Savo, kde se nachází základna Savonlinna společnosti Linssen Boating Holidays. Savonlinna leží na břehu 4. největšího jezera v Evropě, Saimaa See. Savonlinna je skvělým výchozím bodem pro obdivování panenské přírody. Nezapomeňte také na odpočinek a dejte si pověstnou finskou saunu či jen tak relaxujte na břehu jezera. Kromě milovníků relaxu a přírody si zde na své příjdou též milovníci kultury, protože Savonlinna je každoročně dějištěm Opernfestivalu.

Saimaa See a Linnansaari National Park

Saimaa See je největší jezero Finska nacházející se na jihovýchodě této země. Saimaa a okolní soustava jezer mají členité a skalnaté pobřeží, které je divoce zalesněné. Celá soustava jezer se může chlubit až 13 tisíci ostrovů a ostrůvků. Ve zdejších mělkých vodách si přijdou na své především rybáři. Do této jezerní soustavy spadá i 130 ostrovů, které tvoří Linnansaari National Park. Tento park je mimo jiné obýván kriticky ohroženým tuleněm kroužkovaným. Úplně jiné povahy je další národní park v oblasti - Nationalpark Koli, ten nebyl založen za účelem chránit divokou faunu a flóru, ale uchovat tradiční zemědělské dědictví země. Národní park Koli se rozkládá na západním břehu jezera Pielinen.

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 848 736 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás